Portal Pogromcy Mitów Medycznych to nowatorski projekt internetowy, tworzony wspólnie przez specjalistów i internautów, mający na celu obalanie nieuzasadnionych poglądów na temat zdrowia. Mit, w rozumieniu twórców portalu, to fałszywe twierdzenie powstałe z przesądów, uprzedzeń i niesprawdzonych informacji. Mity powielane w dyskusjach i na forach internetowych, przenikają do świadomości społecznej i rozprzestrzeniają się szybko niczym wirus. Część obiegowych opinii na temat zdrowia, nawet jeśli wydają się absurdalne, mają swoje uzasadnienie w medycynie i są faktami. Jednak większa część to mity, które wprowadzają nas w błąd, a stosowanie ich w leczeniu czy profilaktyce może prowadzić do trwałego uszkodzenia zdrowia.  Wszystkie twierdzenia dotyczące zdrowia, pojawiające się na naszym portalu będą poddawane weryfikacji, w celu ustalenia, czy są prawdą czy fałszem. 

Do współpracy w ramach portalu Pogromcy Mitów Medycznych zapraszamy lekarzy różnych specjalizacji, a także studentów medycyny oraz wszystkich internautów zainteresowanych tematem zdrowia. Chcemy propagować wymianę doświadczeń i wiedzy, zarówno w sprawach chorób, jak i w codziennych kwestiach dotyczących naszego trybu życia i zdrowego funkcjonowania. Doświadczenie i autorytet naszych ekspertów, którzy będą moderować artykuły i wypowiedzi pojawiające się na portalu, stanowi gwarancję najwyższego poziomu merytorycznego wniosków, jakie będziemy wyciągać z dyskusji, toczących się na stronach nowego portalu.

Jak korzystać z portalu?

 • Aby zostać użytkownikiem portalu PMM, musisz mieć ukończone 18 lat.
 • Jeśli chcesz korzystać z takich funkcji jak: dodawanie mitów, weryfikacja mitów,  zbieranie punktów i zbieranie odznak za aktywność na portalu,  musisz się zarejestrować
 • Jeśli chcesz dodać mit medyczny, powinieneś uzupełnić następujące pola:
  • Mit – wpisz treść mitu, najlepiej ujętą w jednym zdaniu.
  • Komentarz – uzupełnij opis mitu, uwzględniając kontekst i szczegóły na temat mitu. Kontekst mitu powinien być opisany możliwie szczegółowo, ponieważ na jego podstawie ekspert będzie wypowiadać się na temat mitu a inni użytkownicy weryfikować jego prawdziwość.
  • Kategoria – wybierz przynajmniej jedną kategorię, do której zostanie przypisany mit. 
  • Dodatkowe treści – możesz umieścić też dodatkowe treści, które uzupełnią Twoją wypowiedź: link do artykułu, video lub zdjęcia.
  •  Zanim zgłoszony przez Ciebie mit, ukaże się portalu, muszą go zaakceptować moderatorzy nadzorujący treści, którymi są nasi eksperci
  •  Możesz podjąć się weryfikacji dodanych mitów, wybierając jedną z dwóch możliwości „obalam” lub „potwierdzam”. Zawsze staraj się dodać komentarz, wyjaśniający Twoje zdanie poparty odniesieniem do badań i rzetelnych źródeł, które uwiarygodnią Twoją wypowiedź Możesz również dodawać linki do artykułów, video lub zdjęcia.
  • Twoja aktywność na portalu będzie punktowana (szczegóły na temat punktacji w Regulaminie)
  • Za zdobyte punkty będziesz awansował w hierarchii Pogromców Mitów, zdobywając kolejne poziomy wtajemniczenia (początkujący, średnio zaawansowany, zaawansowany, profesjonalista, ekspert, super ekspert).
       
       
       
       
       
       
       

Szczegółowe informacje dotyczące zasad korzystania z portalu zawarte są w Regulaminie Portalu.