Jedzenie podczas oglądania TV powoduje bóle brzucha

Czy to prawda że oglądając jednocześnie TV albo pracując na komputerze i jedząc można dorobić się bólu brzucha albo innych problemów gastrycznych?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (14)

19.11.2015 przez adrian wolski - Inny: inny
potwierdzam

Z tego co wielokrotnie czytałem jest to prawda. Człowiek je wtedy więcej, bo przez wgapianie się w tv czy komputer nie skupia się na samej czynności jedzenia i ma zaburzone uczucie sytości, stąd łatwo więc o ból brzucha z przejedzenia.

21.11.2015 przez Agata Rogalska - Inny: wolny zawód
potwierdzam

Niestety to prawada !!! Im więcej sidzę pzred kompem tym częściej coś podiadam , a potem się dziwie że kilka kilo przybyło. Człowiek skupia się na kompie, a nie na jedzeniu i wrzuca w siebie co popadnie. Brzuch tego nie wytrzymuje i problem gotowy,a raczej ból.

1.12.2015 przez Jasiek Rostowski - Student: inny
potwierdzam

Na pewno jedzenie przed tv niczemu dobremu nie służy. Jemy bezmyślnie pochłaniając więcej niż normalnie (i tyjemy). A jak się człowiek za dużo naje to nie dziwne, że potem brzuch boli z przejedzenia.

31.12.2015 przez Nina Kowalik - Student: uniwerek
potwierdzam

Oglądanie nie tylko powoduje ból brzucha, ale także dodaje kilka kilogramów, niestety. Podczas oglądania TV wrzucamy w siebie niezbyt zdrowe przekąski, które u wielu powodują bóle brzucha.

13.01.2016 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
potwierdzam

Naukowcy przeszukali literaturę naukową i znaleźli 24 badania przeprowadzone w latach 1997 - 2011, które opisują eksperymenty związane ze świadomością tego co i w jakich ilościach spożywamy. Z analizy badań wynika, że "roztargnieni" podczas np. oglądania TV spożywają posiłek o 10 proc. większy niż normalnie, a w ciągu dnia zjadają ogólnie 25 proc. więcej.

14.01.2016 przez Anna Tomaszewska - Inny: wolny strzelec
potwierdzam

Potwierdzam ten mit, ponieważ podczas oglądania telewizji nie zastanawiamy się, co w siebie wrzucamy i potem pojawia się spory problem właśnie z brzuchem. Zazwyczaj oglądanie Tv odbywa się wieczorem więc wrzucanie w siebie wszystkiego jak leci nie jest dobre i wpływa na złą pracę układu pokarmowego.

14.01.2016 przez Iwona O. - Inny: Nie tylko dbam o swoje zdrowie, ale też denerwują mnie mity, które narosły wokół zdrowia, medycyny i okolic. I chcę brać udział w ich obalaniu.
obalam

Może spowodować najwyżej to, że bardziej utyjemy. Podczas oglądania TV nie kontrolujemy ilości pokarmu, którą spożyliśmy - jemy odruchowo.

26.01.2016 przez Sebastian Mączyński - Student: Student
potwierdzam

jak najbardziej! Gdyż podczas oglądania TV skupiasz się na telewizorze a nie na jedzeniu. Przez to też nie do końca dobrze się przeżuwa i połyka się powietrze

27.01.2016 przez Monika Grabka - Inny: Mamuśka
potwierdzam

oczywiście! Powinniśmy się skupić na jedzeniu, dokładnym przeżuwaniu pokarmu. Szybkie jedzenie, połykanie dużych kawałków - to się zdarza właśnie podczas oglądania tv bo się skupiamy na obrazie

29.01.2016 przez Karolina Mikulska - Inny: żyję i uczę się życia
potwierdzam

Jak nie jak tak! Na ból brzucha wpływa nie samo patrzenie w tv a to, że nie skupiamy się na przeżuwaniu spożytego pokarmu a łykamy go jak indyki. Albo szybko bo się wciągnęliśmy w jakąś straszną scenę filmu/serialu…

30.01.2016 przez Ula Utkos - Inny: lubię myśleć
potwierdzam

Pewnie, że potwierdzam. Jeśli ktoś leży i ogląda TV zamiast skupić się na przeżuwaniu pokarmu to ma problem. Normalne że ten nie jest dobrze trawiony i stąd wychodzą bóle brzucha...

1.02.2016 przez Jan Kowalski - Inny: Sportowiec
obalam

Przecież to nonsens:D

Gdyby tak było, to np. kina już dawno by wycofały się ze sprzedaży pop-cornu i innych hot-dogów, bo ludzie po wyjściu by nie wspominali miło filmu, tylko by kojarzyli kino z bólem brzucha, rozwolnieniem itp...itd... i więcej by do niego nie wracali;)

6.02.2016 przez MadameAngeline - Student: Studentka Filologii Francuskiej i angielskiej z pasja do zdrowego stylu życia
obalam

Nigdy w życiu czegoś takiego nie doświadczyłam ani o niczym takim nie słyszałam...

Bardziej może chodzić o sposób jedzenia a nie o to czy się je przed TV

15.02.2016 przez Wiktoria Cieszyńska - Inny: Uczennica
obalam

Absolutnie się nie zgadzam. Gdyby ten mit był prawdą, dawno już leżałabym na oddziale intensywnej terapii, ponieważ jedzenie przed ekranem, zwłaszcza komputerem, zdarza mi się codziennie :)

À propos wcześniejszych komentarzy, musiałabym mieć też poważną nadwagę, a zapewniam, że masa mojego ciała jest w całkowitej normie xD

Nie wiem kto jedzenie przed telewizorem "łyka jak indyki", ale współczuję. A jeśli ten mit jest prawdą... to brak mi słów :)