Dieta oparta na gotowanym ryżu jest bardzo skuteczna

Prawda czy fałsz?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (8)

17.11.2012 przez Adam Kuś - Inny: ciekawski, chory na zzsk
riposta

nie sprecyzowałaś o jaką dietę chodzi czy na odchudzanie czy po jakimś zabiegu, bo ryż jest dobry na wszystko a nawet powiedziałbym że ma właściwości obniżające temperaturę organizmu w upalne dni

19.11.2012 przez Bernarda Płusa - Student medycyny: UMED Łódź
potwierdzam

jeśli jest to dieta oparta na ryżu brązowym, który jest bogaty w błonnik i cenne składniki odżywcze

4.12.2012 przez Teresa Ceynowa - Inny: inne
obalam

Ryż niby nie zawiera dużo kalorii , ale ryżem nie można się najeść. Żeby dobrze się najeść najczęściej bierzemy tego ryżu coraz więcej , więcej i więcej. Lepiej jeść coś innego co daje uczucie pełności.

18.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

Mało znana w Polsce dieta ryżowa to jedna z najskuteczniejszych diet na świecie. Opracowana została na amerykańskim Duke University, gdzie przebadano ją pod kątem bezpieczeństwa. Została wymyślona w roku 1934 przez Waltera Kempnera.

21.12.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

Dieta ryżowa jest skuteczna przy odchudzaniu jeśli: ryż jest pełnoziarnisty i niesolony. Należy liczyć się z efektem jojo.

23.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Właściwości zdrowotne ryżu poznano już w starożytności. Dzięki dużej zawartości magnezu, żelaza, wapnia, potasu, a także witamin z grupy B oraz kwasu pantotenowego jest on niezwykle pomocny w regulowaniu poziomu cukru we krwi. To nie wszystko, jedzenie ryżu obniża poziom cholesterolu, pobudza trawienie, neutralizuje nadmiar soków w żołądku, wzmacnia odporność, a także korzystnie wpływa na nasze serce. Sportowcy cenią sobie ryż ze względu na fakt, że stanowi on doskonałe źródło białka, które pomaga zbudować mięśnie. Dodatkową zaletą drobnych ziarenek jest niski poziom zawartości sodu, który (w szczególności u kobiet) w większych ilościach zatrzymuje wodę w organizmie. Dlatego poleca się włączenie ich na stałe do diety kobiet w ciąży oraz w okresie menopauzy, osób zmagających się z wysokim ciśnieniem, a także wszystkim odchudzającym się.

23.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Jest skuteczna, jedna monotonna, pozbawiona wielu składników odżywczych i niestety, ale trzeba liczyć się z efektem jojo. Dużo lepszą alternatywą jest zrównoważona dieta w której ziemniaki i makaron zastąpimy ryżem.

13.03.2014 przez beata kwiatkowska - Student: marketing
obalam

dieta nie powinna byc opierana na ryżu. Możesz go jeść (brązowy) , jest mało kaloryczny itd, ale na dłuższą metę się nie sprawdzi. W dietach ważna jest różnorodność, przeczytałam o tym na nuvialab.pl i jak o to dbałam to tak naprawdę wcale nie odczułam, że jestem na diecie. Cieszyłam się z posiłków.